BrandGalaxy Lighting
ORION
Orion floodlight fixtures are designed to bring the security and safety to a variety of outdoor areas and large architectural facades, combining elegance, performance and durability.
Specifications
| Specification | Value |
|---|---|
| Wattage | 100w, 150w & 200w |
| Delivered lumen | 15500lm, 23250lm & 31000lm |
| Efficacy | 155lm/w |
| IP Rating | IP65 |
| Power Factor | 0.98 |
| CRI | ≥ 80 |
| Color Temperature | 3000 k : 5700 k |
| Rated Lifetime | 50,000 hrs. |
| Driver | Included |
| Driver Mounting | Separated – Inside |
| Voltage | 100-305 VAC |
| Frequency | 50 Hz |

EN

