BrandGalaxy Lighting
ZODIAC G3
Zodiac G3 floodlight fixtures are designed to bring the security and safety to variety of outdoor areas and large architectural facades, combining elegance, performance and durability.
Specifications
| Specification | Value |
|---|---|
| Wattage | 50w, 100w, 150w & 200w |
| Delivered lumen | 7000lm, 14000lm, 21000lm & 28000lm |
| Efficacy | 140 lm/w |
| IP Rating | IP65 |
| Power Factor | 0.95 |
| CRI | ≥ 80 |
| Color Temperature | 3000 k : 6500 k |
| Rated Lifetime | 50,000 hrs. |
| Driver | Included |
| Driver Mounting | Integrated |
| Voltage | 140-305 VAC |
| Frequency | 50/60 Hz |

EN