BrandGalaxy Lighting
ASTRA LED
ASTRA LED UFO Highbay luminaire is designed for industrial lighting and provides the newest LED lighting technology with longer lifespan, lower maintenance cost and higher efficiency.
Specifications
| Specification | Value |
|---|---|
| Wattage | 100w – 150w – 200w |
| Delivered lumen | 12500lm – 18750lm – 25000lm |
| Efficacy | 125 lm/w |
| IP Rating | IP65 |
| Power Factor | 0.95 |
| CRI | ≥ 80 |
| Color Temperature | 3000 K – 6500 K |
| Rated Lifetime | 50,000 hrs. |
| Driver | Included |
| Driver Mounting | Separated |
| Voltage | 100-305 VAC |
| Frequency | 50 Hz |

EN