Bright, efficient, and long-lasting — ElSewedy LED classic bulbs provide high-quality light with up to 90% energy savings, making them the perfect choice for homes, offices, and commercial spaces.
| Specification | Value |
|---|---|
| Wattage | 9w, 12w, 15w & 24w |
| Delivered lumen | 900lm, 1200lm, 1500lm & 2400lm |
| Efficacy | 100lm/w |
| Power Factor | > 0.9 |
| CRI | > 80 |
| Color Temperature | 3000 k : 6500 k |
| Rated Lifetime | 25,000 hrs. |
| Voltage | 110-264 VAC |
| Frequency | 50/60 Hz |

EN